Intra Hydrocare gıda üretiminin ve tüketiminin yapıldığı tüm lokanta, restoran, kafeterya gibi alanlarda kullanım için ideal bir dezenfektandır.

Intra Hydrocare’in restoran ve mutfaklarda kullanım alanları

  • Restoranlar ve mutfakları
  • Kafeteryalar ve mutfakları
  • Yemek fabrikaları
  • Okul, otel gibi toplu yaşam alanlarının mutfak ve yemekhaneleri
 

Intra Hydrocare’in restoran ve mutfaklarda kullanım yerleri

Taban, tavan, duvar gibi yüzeylerin dezenfeksiyonu:

Üretimde kullanılan gıda maddesi depoları, ayıklama, yıkama ve pişirme alanları gibi tüm birimlerde üretim veya işleme sırasında kirlenen yüzeylerde Intra Hydrocare ile güvenli temizlik ve dezenfeksiyon sağlanır.

Üretim ve işlemede kullanılan alet ve ekipmanların dezenfeksiyonu:

Alet ve ekipmanlar kullanıldıkları süre boyunca temas ettikleri materyallerde bulunan mikroorganizmalarla kontamine olurlar. Bu yüzden sık sık temizlenmeleri ve dezenfekte edilmeleri gerekir. Üretim ve işlemede kullanılan tüm alet ve ekipmanlar için Intra Hydrocare sprey veya daldırma yöntemleri ile kullanılır ve mükemmel dezenfeksiyon sağlanır.

Ayıklama ve yıkama ünitelerinde temizlik ve dezenfeksiyon:

Gıda maddeleri tesise geldikten sonra işleme başlanmadan önce sebze, meyve ve balık gibi hammaddeler Intra Hydrocare ile yıkanır ve mamul üründe kontaminasyon problemi en az düzeye indirilir.

Mikserler, borular, gıda tanklarının temizlik ve dezenfeksiyonu

Koku giderme:

Mutfaklarda sürekli olarak yapılan pişirme işlemlerinden sonra ortamda rahatsız edici kokular kalabilir. Intra Hydrocare ile organik kirlilik ortadan kaldırılır ve sinmiş kokular yok edilir.

Restoran alanında temizlik ve dezenfeksiyon:

Toplu kullanım alanı olan restoran ve kafeterya gibi ortamlarda kullanılan masa, sandalye, tezgah gibi araçların dezenfekte edilmesinde Intra Hydrocare kullanılır.

Ortamın ve havanın dezenfeksiyonu:

Özellikle bakteri, mantar ve maya gibi bazı mikroorganizmalar üretim sırasında ürünlere bulaşıp ürün kalitesini düşürürler ve raf ömrünü kısaltırlar. Bu tür problemleri önlemek için Intra Hydrocare mükemmel bir dezenfektandır.

Durulama suyunun temizlik ve dezenfeksiyonu

Nakil araçlarının ve malzemelerinin dezenfeksiyonu

İş kıyafetleri ve ayak basma havuzlarına temizlik ve dezenfeksiyon

Havalandırma sistemlerinin temizlik ve dezenfeksiyonu